Atrakcje

  • pl
  • en
  • de
Niezwykła podróż dookoła Bałtyku

Bałtycki Park Miniatur

Bałtycki Park Miniatur. W tym parku miniatur zobaczysz modele najciekawszych zabytków w skali 1:25 pochodzących z państw leżących nad Morzem Bałtyckim czyli z Polski, Niemiec, Danii, Szwecji, Finlandii, Rosji, Litwy, Łotwy i Estonii. Z uwagi na wybraną tematykę Bałtycki Park Miniatur jest jedynym, oryginalnym i wielokulturowym. Dodatkowym atutem Bałtyckiego Parku Miniatur jest umieszczenie modeli zgodnie z rzeczywistym miejscem ich lokalizacji, wytyczonym obrysem wybrzeża Bałtyku, a środek parku to miniatura Morza Bałtyckiego, na którym zobaczysz miniatury znanych jednostek pływających.
Sprawdź szczegóły


 

MIĘDZYZDROJE

Molo i Aleja Gwiazd

Molo w Międzyzdrojach będące najdłuższym betonowym w Polsce jest wiodącą atrakcją tego kurortu. Powstało w 1906 roku. W ciągu wieloletniego żywotu, dosyć często było niszczone przez sztormy panujące na Bałtyku. Po gruntownej renowacji oraz przedłużeniu, międzyzdrojskie molo zostało udostępnione dla turystów. Dochodząc do końca mola, mamy możliwość za uiszczeniem odpowiedniej opłaty wybrać się w rejs statkami, przypominającymi pirackie łajby oraz wikingowe łodzie.
Aleja Gwiazd - Promenada jest miejscem, gdzie skupia się całe wakacyjne życie. Spacerując promenadą macie Państwo szanse spotkania gwiazdy, bądź wysłuchania koncertu znanych zespołów. Nieopodal znajduje się, park zdrojowy im. Fryderyka Chopina, a także odciśnięte dłonie znanych gwiazd polskiego kina i teatru - pamiątka po odbywającym się tu corocznie Festiwalu Gwiazd.

WOLIŃSKI PARK NARODOWY

Zagroda Żubrów

Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego mieści się w nowoczesnym budynku przy ulicy Niepodległości 3. Posiada bogate zbiory flory i fauny występującej na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Zobaczyć możemy między innymi: ptaki, ssaki żyjące w lasach parku, ptactwo wodne, owady oraz bogatą kolekcję motyli.
Zagroda Pokazowa Żubrów oddalona jest od centrum Międzyzdrojów o około 1,3 km (ok. 30 minut pieszej wyceczki) na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Na terenie znajdują się wybiegi dla innych zwierząt leśnych. Można tu podziwiać okazy orła bielika, jeleni, saren i dzików.
Kawcza Góra. To mierzące 61 m n.p.m. wzgórze, znajduje się na wschodzie Międzyzdrojów. Przy wejściu na punkt widokowy znajduje się charakterystyczna brama w kształcie postawionego pionowo dziobu kutra rybackiego. Z Kawczej Góry można wrócić do Międzyzdrojów plażą, wiodą na nią wygodne schody.

OCEANARIUM

Planetarium

Planetarium jest jednym z najbardziej nowoczesnych w Polsce. Powstało na dachu budynku przy międzyzdrojskiej promenadzie. Podczas pochmurnego wieczoru można przyjść do planetarium i podziwiać galaktyki. Na 7 metrowej kopule wyświetlane są za pomocą cyfrowego projektora trójwymiarowe obrazy pochodzące z kosmosu.

Gabinet Figur Woskowych to jedna z głównych atrakcji Międzyzdrojów. W tym ciekawym miejscu macie Państwo możliwość podziwiania woskowych postaci aktorów, muzyków, osobistości sceny politycznej, najsławniejszych przywódców różnych krajów, ale także najzabawniejsze postacie z ulubionych bajek.

Kino Eva jest nowootwartym kinem w Międzyzdrojach. Jego obecność sprawia, że jest atrakcją dla wypoczywających nad morzem a jednocześnie nowoczesną wizytówką Międzyzdrojów ściągającą turystów.

Oceanarium - od 3 000 do 80 000 litrów pojemności, w każdym zbiorniku, okazy z najdalszych zakątków świata, edukacyjne panele multimedialne, wystawa modeli rekinów w stali 1:1, 3 000 m2 powierzchni, 16 metrowy półtunel, 220 ton wody.

Atrakcje w Regionie

Nasz region z bogatą tradycją historyczną i kulturową oferuje szereg atrakcji turystycznych, z których każdy z Państwa na pewno znajdzie coś dla siebie.

Zapraszamy do sprawdzenia co jeszcze polecamy w okolicy.